Supported by www.cmuntean.ro

forum.cmuntean.ro

Vă rugăm să vă logaţi sau să vă înregistraţi.

Logați-vă cu numele de utilizator, parola și durata sesiunii de logare
Căutare avansată  

Stiri:

Un nou grup de discutii pe teme de gradinarit.
In caz ca nu puteti sa va inregistrati lasa-ti un mesaj in categoria ajutor

Autor Subiect: O noapte in hamac  (Citit de 2628 ori)

Ciprian

• Administrator
  • Jr. Member
  • Mesaje postate: 69
    • Cipm Personal Site
O noapte in hamac
« : Septembrie 13, 2009, 05:54:27 p.m. »

Salutare,
In sfarsit am reusit sa-mi petrec si eu o noapte in hamac in apropiere de Cisnadioara-Sibiu . A fost o noapte de burlac :) nu am mai plecat de mult acasa pentru a-mi satisface placeri de acest tip.
Noaptea temperatura a scazut la vreo 9-10 grade a cazut roua si am cam transpirat in hamac. Nu sunt sigur daca a fost din cauza hainelor sau hamacul nu "respira". M-am odihinit multumitor si in orice caz a fost mai bine decat e pamant in cort. Am avut probleme cu folosirea izoprenului. Ori am gresit eu incercand sa-l introduc dupa montarea hamacului ori era prea ingust. Nu am putut dormi cu el si a trebuit sa-l scot... si nu am avut nici cu cine sa ma sfatuiesc... am fost doar eu si Ursu un caine pe cinste care mi-a tinut de urat.

Povestea este mai lunga, am publicat-o aici unde gasiti si ceva imagini.

In concluzie:
- se doarme multumitor de bine in hamac, insa trebuie gasita o solutie la asezarea neoprenului si mai ales mai mult echilibru la intrarea in sac. Sunt convins insa ca pe vreme calduroasa este perfect.
- a fost destul de rece noaptea (vreo 9-10 grade) si a cazut multa roua. Camasa care am uitat-o afara era uda toata. Tenda avea roua deasupra si condens pe partea cu hamacul.
- nu este bine ca un caine activsa stea aproape de tine cand dormi afara. Face rau la inima iar daca ai o imaginatie bogata... poate face rau si la nervi.
« Ultima Modificare: Septembrie 13, 2009, 05:58:48 p.m. de Ciprian Muntean »
memorat